NASZE OSIĄGNIĘCIA, DYPLOMY, CERTYFIKATY, PODZIĘKOWANIA

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDIAŁ W OGÓLNOPOLSKICH PROGRAMACH

WYCHOWAWCZO - EDUKACYJNYCH, AKCJACH CHARYTATYWNYCH

ORAZ KONKURSACH:

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW - AKADEMIA AQUAFRESH. W ramach Programu uczymy dbania o higienę jamy ustnej. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.
„Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.
Na stronie internetowej www.akademia-aquafresh.pl znajduje się strefa dla rodzica, skąd można pobrać ciekawe materiały, a także wziąć udział w organizowanych konkursach.

W Przedszkolu nr 4 wspólnie ze Stowarzyszeniem „ Dar Serca” realizujemy  program „Czym skorupka za młodu nasiąknie”… W lipcu przeszkolono realizatorów, którzy od września  spotykają się z przedszkolakami z dąbrowskich placówek. Projekt jest finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

W czasie trwanie programu, do grudnia b.r., przedszkolaki przygotują inscenizację teatralną inspirowaną bajką ,,Cukierki”, napisaną przez Agnieszkę Grzelak. Zostanie także stworzona galeria prac dzieci powstałych w czasie projektu.

Przedszkole biorące udział w realizacji projektu otrzyma certyfikat udziału w I edycji projektu ,,Czym skorupka za młodu nasiąknie…” .

Forma programu uwzględnia prawidłowości rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Połączenie bajki  z grami i zabawami tworzy aktywną i ciekawą dla dzieci formę przyswajania informacji profilaktycznych.