NASZE OSIĄGNIĘCIA, DYPLOMY, CERTYFIKATY, PODZIĘKOWANIA

WYCHOWAWCZO - EDUKACYJNYCH, AKCJACH CHARYTATYWNYCH

ORAZ KONKURSACH:

UWAGA !  UWAGA !

Akcja „GÓRA  GROSZA”  zakończona!

Zebraliśmy w obu budynkach naszego Przedszkola

25993 sztuk monet

( 1gr., 2gr., 5gr., i większe nominały)

o łącznej wartości 47378 gr. czyli 473 zł. 78 gr.

Budynek B (łącznie)- 249zł.60gr.

Budynek A  (łącznie) – 224zł.18gr.

w rozbiciu na poszczególne grupy:

Rybki -10zł.

Motylki – 12zł.09gr.

Kotki-Psotki – 16zł.70gr.

Tygryski – 35zł.11gr.

Jeżyki – 43zł.53gr.

Misie – 106zł.75gr.

DZIĘKUJĘMY  BARDZO  SERDECZNIE  WSZYSTKIM,  KTÓRZY  PRZYCZYNILI SIĘ  DO TAKIEGO  WYNIKU  !!!

"AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA"       -Akademia Zdrowego Przedszkolaka to cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanych przez nauczycieli w placówkach przedszkolnych w całej Polsce. Warsztaty są przeprowadzane podczas zajęć z dziećmi, na podstawie scenariuszy dostarczonych przez Organizatora. Uczymy dzieci głównie poprzez zabawę, ponieważ dla najmłodszych to najlepsza forma przyswajania wiedzy. W akcje staramy się angażować także rodziców - to oni są najważniejszym ogniwem w kształtowaniu i wychowywaniu dziecka.

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" -  To jeden z największych programów społecznych dla przedszkolaków, który powstał, by pomóc nauczycielom uczyć najmłodszych szacunku do natury. Każde przedszkole, które zgłosi się do programu otrzyma bezpłatne materiały i upominki edukacyjne do nauki przyrody i ekologii.

Każdego roku program cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkoli. Do tej pory w akcji wzięło udział już milion przedszkolaków. Tylko w poprzedniej edycji uczestniczyło 300 000 dzieci z 4000 przedszkoli.

"CZYSTE  POWIETRZE WOKÓŁ NAS"- Program adresowany jest do dzieci 5-6-letnich uczęszczających do przedszkoli oraz ich rodziców i opiekunów.
Jego głównym celem jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW - AKADEMIA AQUAFRESH. W ramach Programu uczymy dbania o higienę jamy ustnej. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.
„Akademia Aquafresh” stawia sobie za cel nauczenie jak największej grupy dzieci zasad higieny jamy ustnej poprzez zabawę ale i regularne zajęcia praktyczne, które mamy nadzieję, dzięki kontynuowaniu wraz z rodzicami w domach, przyczynią się do zmniejszenia odsetka dzieci z próchnicą w Polsce.
Na stronie internetowej www.akademia-aquafresh.pl znajduje się strefa dla rodzica, skąd można pobrać ciekawe materiały, a także wziąć udział w organizowanych konkursach.

,,AKCJA "GÓRA GROSZA" - Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Drogi Rodzicu Ty też możesz przyłączyć się do akcji - przynieś drobne monety a my przekażemy je dzieciom potrzebującym.