#zostańwdomu

religia

 

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Na początku zdalnego nauczania przekazywałam Państwu informację, o kanale na You Tube z realizowanym przez Mocnych w Duchu, programem dla dzieci. Miło mi poinformować Państwa, że będzie to stały program od poniedziałku do piątku o godz.17.30 a w  soboty o godz.11.00. Obejrzałam fragmenty kilku audycji i jestem pod wrażeniem. Proste, mądre, wesołe, czasami  zaskakujące, tajemnicze. Uczyli też flagowania, też się nauczę, tylko nie mam jeszcze flagi. Przyznam się, że kilka lat temu spełniłam moje marzenie z dzieciństwa i kupiłam sobie, na Dzień Dziecka (!) wstążkę w Decathlonie. Jak byłam małą tata mi przytwierdzał wstążkę do kijka i stawałam  się  mistrzynią olimpijską...
Wstążką- prezentem ucieszyłam wiele osób: siebie, moje dzieci też, dzieci -gości, brałam ją czasem do szkoły, w przedszkolu też dzieci się nią bawiły. Patrząc na te flagi nieco się rozmarzyłam... Chyba sobie zrobię. Zawsze mogę powiedzieć, że do pracy mi potrzebne :) Prowadzący uczą małej choreografii do piosenki, zachęcają do flagowania przy modlitwie. 
RADOŚĆ to coś więcej niż uśmiech, to sposób życia, rozmowy, chęć czynienia dobra. Ona otwiera nas na wdzięczność i optymizm. Stwarzajmy okazję dziecku do radości! 
Nie ma się z czego cieszyć? bo dziecko przegrało w grze? Cieszmy się, że ją mamy, że miło spędziliśmy czas. Wynajdujmy powody: pogoda, zdrowie, powrót z pracy, brak awarii wody (w moim bloku były dwie ostatnio), ładny kwiatek, bajka, film, odwiedziny, ładne zdjęcie, dobry obiad, ładnie obrany ziemniaczek, czysta serwetka na stole, słoneczko itd. Pokazujmy to dzieciom, że można za to wszystko dziękować w modlitwie.
Dziś zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziękujmy osobiście Jezusowi za Jego obecność w Komunii świętej. Nie wystarczy, że robią to inni.  Dziś i jutro po Mszy św. wieczornej dziewczynki mogą sypać kwiatki, a wcześniej pozrywajmy je na łące. Nie musi być dużo - pół koszyczka wystarczy. 

Chętnych zapraszam do zapoznania się z materiałem: 
https://padlet.com/religiasp18dg2/8nftpvrz90lwllu5

Serdecznie pozdrawiam i zapewniam o modlitwie jutro w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Elżbieta Doniec

 

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Najbliższy tydzień niesie dwie uroczystości: 11 czerwca, w czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało, a w sobotę, 13 czerwca odpust w naszej parafii św.Antoniego.
https://padlet.com/religiasp18dg2/oyqc0597hn59na2a
Dziękujmy Bogu, że zechciał być z nami pod postacią chleba i pozwala nam zbliżać się tak, że aż mamy Go w sercu. Nawet anioły tego nie dostępują, czego ma zaszczyt doświadczyć człowiek - Pan Jezus przychodzi. Przed przyjęciem Komunii św. trzeba uświadomić sobie tą niezwykłość kawałka chleba. Jak to się dzieje? Czym dla mnie jest Komunia święta? Czy karmię się Ciałem Jezusa i niosę Go rodzinie, sąsiadom, do pracy? To już 700 lat odkąd na ziemiach polskich jest obchodzona ta uroczystość. Już teraz odbywa się przygotowanie Waszego dziecka do tego spotkania z Jezusem w życiu. Czy i Państwo tego oczekują? Dlaczego chcecie, aby Wasze dziecko przyjmowało Pana Jezusa?
Bardzo lubię tą uroczystość. Jest pełna radości: kwiaty, wstążeczki, dzwoneczki, poduszki, flagi, wspólny śpiew, ubrane domy, piękne ołtarze. Pozwólmy dzieciom to zobaczyć.
13 czerwca - odpust. Św.Antoni to jeden z ulubionych moich świętych. Od dziecka lubiłam czytać i słuchać o świętych. Często wzywam ich wstawiennictwach, a św.Antoniego wtedy szczególnie, gdy coś się zapodzieje lub pragnę coś znaleźć. Wymodliłam wiele spraw z Jego pomocą, teraz modlę się za kuzynki syna piszącego maturę.

Dzieciom - niejadkom argumentujemy "Jedz, bo nie będziesz miał siły do zabawy". Skądże my mamy brać siły do dobrego życia bez słowa Bożego i Eucharystii?
Zachęcam do pogłębiania relacji z Bogiem. Spotkanie. Wybierz czas i miejsce- a On przyjdzie. 
Życzę Wam silnej wiary, która rodzi się ze słuchania. Wtedy i dzieci będą wzrastały w wierze


Pozdrawiam
Elżbieta Doniec

 

Drodzy Rodzice!
Trudno uwierzyć, ale pięćdziesiąt dni temu była Wielkanoc! W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To On pomaga nam modlić się i przychodzi też "jak cierpliwość do dzieci". Gdy proszę Go o pomoc zawsze jest, przychodzi ze swoimi darami.
Dzisiaj chciałabym przypomnieć o wartości radości, dziecka która, jest jednym z owoców Ducha Świętego

https://padlet.com/religiasp18dg2/yfj8dxbj76qmq31x

https://padlet.com/religiasp18dg2/5buk3ykia46ubmef

z Bogiem
Elżbieta Doniec

 

Drodzy Rodzice!
Będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która utwierdza nas w wierze w życie wieczne z Bogiem. Codzienna modlitwa, okazywana pomoc i miłość, kierowanie się zasadami przykazania miłości i X przykazań dają nam pewność dobrej drogi. Jezus znika z oczu. Chyba każdy z nas ma taki czas, że czuje zmysłem wiary Jego obecność, ale też czas wrażenie głębokiej samotności. Zawołaj. On JEST blisko. Czytaj Jego słowo, a zobaczysz, że Bóg chce wejść w dialog. Posłał i posyła nieustannie Kościołowi, a więc nam, razem z Ojcem - Ducha Świętego.
Bardzo lubię słowo: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i zmęczeni jesteście, a  Ja Was pokrzepię. Zapraszam do zapoznania się z przygotowanym materiałem

https://padlet.com/religiasp18dg2/2wfaa0mfwyegpjz4

Ponawiam moje zaproszenie do rodziców, opiekunów, dziadków do Różańca rodziców za dzieci. To najlepszy prezent na zbliżający się Dzień Dziecka. To tylko 3 minutki dziennie, bo tyle trwa odmówienie jednej tajemnicy różańca, a zyskujemy wiele niewidzialnych (choć czasem jednak widzialnych) wymodlonych przez całą grupę darów - za  Twoje dziecko Mamo, Tato, odmawiany codziennie cały różaniec. Grupa nie ma spotkań, a pierwszego przypomnę o zmianie tajemnicy. Więcej na rozaniecrodzicow.pl , gdzie można tam  dołączyć do grupy lub napisać do mnie i w ten sposób zasilić tworzącą się różę św.Patryka.

Elżbieta Doniec
email: religiasp18dg@gmail.com

 

Drodzy Rodzice!

Obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Oglądanie o Nim filmów, słuchanie piosenek czy koncertów niech będzie okazją do kształtowania wiary w świętych obcowanie i ufności w Jego wstawiennictwo za nami u dobrego Boga.

Jan Paweł II wielokrotnie wspominał swój dom rodzinny: rodziców i brata, który był drogą do wychowania wspaniałego człowieka - mądrego, szanującego każdego innych, pracowitego, pobożnego, rozwijającego swoje talenty, wysportowanego, kulturalnego...

Przypominam sobie warsztaty na których prowadzący zadał nam pytanie: Jakie cechy chcielibyśmy, aby nasze dziecko miało jako dorosły, w momencie śmierci? Pytanie mnie poraziło i przeraziło. Dziecko i śmierć, straszna myśl. Prelegent zaprosił nas do zastanowienia się jakie cechy chcemy kształtować u dzieci. Nasza grupa stanowiła kilkanaście osób i zaczęliśmy najpierw samodzielnie, potem w grupach, wreszcie na tablicy wypisywać. Było ich mnóstwo. Chyba za dużo tych umiejętności. Pan zapytał, które skreślić skoro jest ich tak wiele, a wiadomo u każdego z nas: praca, domowe obowiązki, tempo życia... Które skreślić? Prawdomówność? punktualność? Uprzejmość, upór w drodze do celu, dbałość o bliskich, pokojowe rozwiązywanie konfliktów, zostawianie porządku za sobą, pobożność, ciekawość świata, oszczędność? Nie, nie chcieliśmy nic skreślać. Chcę, żeby moje dziecko takie właśnie było. Jak to zrobić i kiedy? Jedyne słowa, które mi się nasuwają to: z miłością, nieustannie.

Mama Emilia mówiła patrząc na Lolka, że z niego wyrośnie wielki człowiek. Wiemy młodo umarła, ale jej miłość i dobroć zapadły w pamięci młodego Karola. Przykład wymagającego od siebie ojca, modlącego się nawet w nocy, braterska miłość, wspólne wycieczki, pielgrzymki, przeżywanie niełatwej codzienności to wszystko jest nauka życia. W maju ruszył proces beatyfikacyjny rodziców świętego Jan Pawła II. Pewnie doczekamy ich beatyfikacji, kanonizacji, a póki co prośmy ich świętego syna - Patrona Rodzin o potrzebne dary dla nas i naszych rodzin.

Święty Janie Pawle II módl się za nami!

 

Proponuję Państwu następujące pomoce:

https://padlet.com/religiasp18dg2/80z87au8bzxg4jjp

https://padlet.com/religiasp18dg2/lle8z8qlyhfa8nzm

https://padlet.com/religiasp18dg2/lol4l3f41bdkurq2

https://www.tort.dzielo.pl/


Elżbieta Doniec

kontakt e-mail: religiasp18dg@gmail.com

 

 

 

Drodzy Rodzice!

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o majówkach. Być może w czasie Waszych rodzinnych wypraw widywaliście kiedyś Państwo kapliczki. Zwróćcie proszę uwagę na ich obecność w środowisku, gdy to będzie już możliwe. Zatrzymajmy się, zwróćmy uwagę na wygląd, zajrzyjmy do środka. Można zachęcić do narysowania kapliczki przez dziecko. Kapliczki są znakiem wiary, czasem wotum za wysłuchane prośby, ocalenie.

Drugi temat, który proponuję to Jezus Dobry Pasterz. Obraz pasterza niosącego owieczkę na ramionach lub tulącego do serca daje nam wyobrażenie miłości i troski Boga a o nas. Widzimy poprzez świat stworzony, codzienność, warto to pokazywać dziecku. Otaczajmy modlitwą naszych pasterzy i Ojca świętego.

Proponuję w domowym kąciku modlitwy umieścić obrazem Maryji lub Jezusa Dobrego Pasterza i gromadzić się tam na wspólna modlitwę.

Życzę Państwu zdrowia, optymizmu i radości z małych, a fundamentalnych rodzinnych spraw

Nasza Mama niebieska https://padlet.com/etdoniec/mntihniisa7bbmsr

Jezus Dobry Pasterz https://padlet.com/religiasp18dg2/63rj8pq2xmwkonxo

Pozdrawiam

z modlitwą

Elżbieta Doniec

 

Drodzy Rodzice!
Trwa Tydzień Biblijny, w którym po prostu trzeba zacząć czytać Biblię. Oby tak się działo codziennie. Ten kto zacznie, zauważa, że da się, że interesujące i warto wracać, szukać rady, pociechy, wezwania do nawrócenia. To List od Boga zadany nam na całe życie  Trzeba zacząć czytać i odczytywać słowo Boże        w swoim życiu.
Gdy byłam nastolatką po oazie, chciałam czytać, ale bliska mi osoba powiedziała: Nie czytaj, bo może nie zrozumiesz. Po latach dopiero dowiedziałam się, że niepotrzebnie wtedy zrezygnowałam. A ta osoba bała się, że mi nie będzie umiała wytłumaczyć. Czytajcie bez obaw, wcześniej poproście od serca Pana, by Was prowadził. 
Polecam Państwu aplikację Pismo święte (ikonka: brązowa książeczka z krzyżem), by pod ręką mieć. Ja sięgam często do Czytań z dnia, a gdy przeczytam, słowo już we mnie niejako zasiane, wzrasta i uważniej słucham na Mszy świętej. Kapłan polecił mi książkę Modlitwa Ewangelią na każdy dzień (Krzysztof Wons).
Dzieciom przekażecie Państwo, tylko to co jest dla Was ważne. Wy jesteście pierwszymi nauczycielami wiary. Nie wystarczy, że jest w domu Biblia dla dzieci, religijna książeczka czy gazetka - trzeba ją czytać dzieciom, opowiadać, włączyć bajkę o tej treści. Podobno aplikacja Biblia dla Dzieci jest godna polecenia. Niech rosną w atmosferze prawdziwej wiary, czyli przyjaźni z Bogiem. 
 
Przesyłam Państwu tablicę z propozycjami: https://padlet.com/etdoniec/jhmba204r1bmqx9w

Elżbieta Doniec

 

Drodzy Rodzice!
Każda niedziela to mała Wielkanoc, bo jest pamiątką zmartwychwstania.
Św.Jan Maria Vianney pisał: Nic tak nie psuje obyczajów, jak kradzieże i nieświętowanie niedzieli. Zapraszam Państwa do nowe spojrzenia na niedzielę. Ten dzień, szczególnie dla osób,które mogą pracować w domu może spowszednieć. Co zrobić, żeby do tego nie dopuścić? Czy faktycznie przeżywamy ten dzień jak Dzień Pański? Przesyłam Państwu kilka propozycji: https://padlet.com/religiasp18dg2/Bookmarks
Warto przypomnieć sobie, jak to było w domu rodziców, dziadków, ale my także tworzymy nową tradycję naszej rodziny.

Życzę Państwu zdrowia - pogody ducha, cierpliwości. Przestrzegajmy zaleceń, które pozwolą nam spotkać się w komplecie, gdy przyjdzie czas
z modlitwą
Elżbieta Doniec

 

Drodzy Rodzice!

Wielki Tydzień to bezpośredni przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Parafia św. Antoniego będzie prowadziła transmisję Liturgii Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek o 18.00, Wielki Piątek o 18.00, Wielką Sobotę o 19.00, a w Wielką Niedzielę Mszę święte wg porządku niedzielnego (bez 7.30 ze względu na Rezurekcję o godz.6.00). Zapraszam do śledzenia strony parafii https://dabrowa.franciszkanie.pl/ Oglądając transmisję z Liturgii Triduum Paschalnego i Mszy świętej zwróćmy na zmiany wyglądu kościoła.

JEZUS pokazuje nam inną rzeczywistość, w którą możemy wejść przez wiarę, tam nie ma strachu i lęku. Już dzisiaj pragnę Państwu i Waszym Rodzinom życzyć dużo wiary, nadziei i miłości. Niech Jezus Zbawiciel, obdarza potrzebnymi łaskami. 

Przedstawiam Państwu propozycje na nadchodzący Wielki Tydzień.

Dzieciom przybliżajmy prawdę, że Bóg jak dobry Ojciec, troszczy się o swoje dzieci. Ten kto kocha Jezusa stara się zachowywać Jego przykazanie: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemni miłowali jak ja was umiłowałem. 

Dzieci z pewnością widziały krzyż, ukrzyżowanego Jezusa, tłumaczmy, że Jezus jest odważny, chciał ludziom otworzyć dom w niebie, a to był jedyny sposób. Krzyż jest jak klucz do nieba, do szczęścia z Bogiem na zawsze. Jezus zrobi to chociaż to było bardzo trudne, bo zależy Mu na każdym człowieku. Obraz Jezusa Miłosiernego: Jezu ufam Tobie, na którym widać ślady po krzyżu, niech pomogą przybliżyć prawdę o zmartwychwstaniu, o tym, że Jezus żyje i tak będzie na zawsze.

Można śpiewać piosenki: Rysuję krzyż, Jesteś Królem, Bóg nie umarł Jezus żyje. 

Opracowane informacje w formie padletu,  który można otworzyć na komputerze 

https://pl.padlet.com/etdoniec/u21u9oudxahw 

lub  w tradycyjne j formie:

 

Dzieci  trzyletnie:

Zabawa: 

Proponuję do torby/worka włożyć kilka przedmiotów np. klucze, różaniec, pilot, pisanka, łańcuszek, krzyżyk, zabawka, klocek, jabłko. Dziecko z zamkniętymi oczami bez zaglądania w worku wybiera jedną rzecz, nie wyjmuje i stara się odgadnąć co to jest. Inna wersja zabawy: poprosić, by dziecko dało ręce do tyłu i włożyć do rąk przedmiot. Dzieci też mogą dawać zagadki rodzicom. 

Rozmowa o tym, które rzeczy przypominają nam o Panu Bogu. Za wszystkie podziękujmy, bo są znakiem miłości Bożej.

 

Dzieci czteroletnie:

Zabawa: Chowamy np. wielkanocnego baranka w taki sposób, w tajemnicy przed dzieckiem, w miejscu dla niego dostępnym. Naprowadzamy na właściwe miejsce, mówiąc cieplej/ ciepło, a gdy jest daleko mówimy zimno. 

Rozmowa o wielkanocnym baranku, który najbardziej z wielkanocnych symboli jest znakiem chrześcijańskim – Jezus – Baranek Boży oddał życie w ofierze dla zbawienia świata.

Modlitwa Jezu, który jak Baranek jesteś dobry, łagodny dziękuję Ci za Twoją miłość i dobroć. Zawsze chcę być Twoim przyjacielem.


 

Dzieci pięcioletnie: 

Do zabawy należy przygotować 8 karteczek jednakowej wielkości. Dziecko może narysować lub pokolorować narysowane przez rodziców wielkanocne symbole
np. pisanka, baranek, palma wielkanocna, kościół (można też wydrukować). Taki sam symbol powinien występować na 2 karteczkach. Kartki należy odwrócić obrazkami do dołu i pomieszać. Każdy gracz, gdy jest jego kolej odkrywa dwie karteczki, pokazuje zebranym i zakrywa. Ten kto znajdzie parę zabiera.

Rozmowa z dzieckiem o znaczeniu tych symboli.

 

Dzieci sześcioletnie: 

Zabawa rodziców z dziećmi, które znają już kilka liter. Piszemy palcem na plecach dziecka  literę. Prosimy, by ją odgadło. Mogą to być też liczby lub proste rysunki: serce, dom, krzyż, uśmiechnięta buźka, jajko, ryba, słońce, kwiatek.
Teraz zagadki daje dziecko. Zabawa sprzyja poczuciu bezpieczeństwa i bliskości, rozwija wyobraźnię, utrwala obrazy.

 

Elżbieta Doniec

 

 

 

 30. 03. 2020   Drodzy Rodzice!

Codziennie dziękujmy dobremu Bogu za rodzinę, przeżyty dzień, zdrowie, pokarm. Odkrywajmy radość uwielbiania Boga w prostych gestach, np. w widoku zdrowych członków rodziny. Uwielbiajmy Go w rodzinie, naszej sytuacji, bo wszystko jest łaską. Przepraszajmy i prośmy.

Bóg jest dobry. Bóg jest zawsze dobry i taka jest Jego natura.

Zachęcam do czytania dzieciom. Ta praktyka ma wiele zalet. Nie każdy jednak ma Biblię dla dzieci czy książeczki religijne dostosowane do wieku dziecka, dlatego polecam -w Internecie można odnaleźć wiele opartych na historiach biblijnych animacji: Księga ksiąg, Opowieści Theo, Dziesięcioro 10 przykazań, Domek na skale.

 

Dzieci 3 i 4 letnie zapraszam do słuchania piosenki o wielkanocnym koszyczku.https://www.youtube.com/watch?v=pNoD_565U08 

Dziecko może narysować taki koszyczek lu pokolorować/ uzupełnić narysowany przez rodzica.

Proponuję wierszyk (E.Szelburg-Zarembina)

Cukrowy baranek ma złociste różki.

Pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki.

A gdy nikt nie patrzy chorągiewką buja

i cichutko beczy Święte Alleluja!

 

Dzieciom 5 i 6 letnim proponuję zrobienie Biblii z czystych, spiętych kartek papieru. Samodzielne obrazki mogą być zainspirowane historiami  usłyszanymi na religii (np. uzdrowienie paralityka, uciszenie burzy, rozmnożenie chleba) lub opowiedzianymi czytanymi/ przez rodziców lub na podstawie w/w bajek animowanych czy tez historii z odcinka Ziarna Wielki Tydzień: https://www.youtube.com/watch?v=RM6YAfIl6Z4

Można też od poniedziałku do piątku posłuchać bajki na dobranoc o godz.19.00 https://www.facebook.com/watch/?v=701985153668801

Zachęcam Was, Drodzy Rodzice także do modlitwy za dzieci w Różańcu rodziców. Każdy kto chciałby modlić się za swoje dziecko, odmawia codziennie wskazaną dla niego tajemnicę różańca. Dwadzieścia osób tworzy różę różańcową, żywy różaniec. Bez spotkań (e-mail) każdego 1-go dnia miesiąca zmieniamy tajemnicę. Mamo, tato odmawiasz tylko dziesiątkę, ale za Twoje dziecko modli się 19 innych osób - cały różaniec jest odmawiany w intencji Twojego dziecka. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło proszę o kontakt: etdoniec@vp.pl. Można o tym poczytać: https://www.rozaniecrodzicow.pl/

Elżbieta Doniec

Obszar załączników

Podgląd filmu YouTube Święta tuż tuż ( WIELKANOC ).wmv

Święta tuż tuż ( WIELKANOC ).wmv

Podgląd filmu YouTube Kronika Wielkiego Tygodnia. Ziarno.

Kronika Wielkiego Tygodnia. Ziarno.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rTB9z-pOtmw

 

Link do książeczki o koronawirusie dla dzieci: 

https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/ugd/64c685_1325b26f2d954d108cbc769afedcadd3.pdf

 

 

Drodzy Rodzice!
Obecna sytuacja stwarza okazję do wspólnej rozmowy, modlitwy z dzieckiem zwłaszcza dziękczynnej: za rodzinę, zdrowie, zabawę oraz prośby np. o miłość w rodzinie, zdrowie. 
Zachęcam do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie, itp. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku od sześciu lat. Najlepiej subskrybować kanał i kliknąć dzwoneczek, żeby mieć o nim przypomnienia.  https://www.youtube.com/watch?v=CkeP3Npgspc&feature=youtu.be

Link do strony „Mocni w Duchu” TV Live, gdzie mają miejsce transmisje na żywo: https://www.youtube.com/channel/UCgL3a6q9tsuESV3gxc5A80g

 
Dzieci  znają m.in. piosenki  
1.Jezus 2x o poranku, Jezus i w południe Jezus 3x, gdy zapada zmrok. 
2. Pan Jezus także mamę miał kiedy w Nazarecie żył. Jezu, naszym mamom daj dużo łask i dużo sił. (kolejne zwrotki o tacie, babci, dziadku)
3. Szumią w lesie drzewa, ptak piosenkę śpiewa, rośnie kwiat wysoko, puszcza słońcu oko.
A ja /od samego rana/ śpiewam dla mojego Pana. 
4. Gdy na morzu wielka burza Jezus ze mną w łodzi jest. Mocną ręką trzyma mnie łódka nie kołysze się. Gdy na morzu wielka burza Jezus ze mną w łodzi jest.


Zapraszam nauki piosenki Mój Anioł parafialnej Scholki Antolki dostępnej https://www.youtube.com/watch?v=iUgNzGYOKaw
Propozycje zajęć dla poszczególnych grup wiekowych:

Dzieci trzyletnie
Zachęcić w ciągu dnia do dziękowania dobremu Ojcu za rodzinę, zdrowie, za to co jest w zasięgu jego wzroku. Śpiew piosenki. Odnajdywanie w domu znaków religijnych

Dzieci czteroletnie
Boże dziękuję Ci, za … - muzyczne inspiracje. Zachęcenie dziecka do twórczości własnej i śpiew swoich krótkich modlitw. Dzieci mogą odnaleźć robiony w przedszkolu obrazek religijny, lub inny i zrobić swój kącik modlitwy. Mogą narysować za co dzisiaj dziękuje i położyć w kąciku modlitwy.

Dzieci pięcioletnie
Zorganizowanie kącika modlitewnego, w jego centrum obrazek lub krzyż namalowany przez dziecko. Zachęta na nauki piosenki Mój Anioł. Dziecko może zrobić rysunek do piosenki. Rodzinna modlitwa.

Dzieci sześcioletnie

Nauka piosenki Rysuję krzyż przy oglądaniu stacji drogi krzyżowej 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=x-HhMNI5Xh4&feature=emb_title
i ułożenie puzzli https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/sztuka/184758-nasladowanie-chrystusa

Za ten krzyż i Twoje łzy - Jezu dziękuję Ci.

 

Elżbieta Doniec