Zaproszenie do udziału w akcji "MOTOMIKOŁAJE"
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – jest to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Nasze przedszkole przyłącza się do akcji UNICEF, polegającej na podejmowaniu różnorodnych działań i inicjatyw, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Nauczyciele będą prowadzić zajęcia i proponować dzieciom zabawy w oparciu o scenariusze przygotowane przez UNICEF specjalnie na ten dzień.
Pragniemy przypomnieć Rodzicom, że w poniedziałek, 20. 11, ubieramy się na NIEBIESKO (lub dodajemy niebieski element do garderoby dziecka). Dziękujemy!
Światowy Dzień Wcześniaka
W najbliższy piątek, 17 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Nasze przedszkole przyłączy się do obchodów tego dnia, solidaryzując się w dziećmi będącymi wcześniakami oraz ich rodzicami poprzez zabawy i elementy garderoby w różnych odcieniach koloru fioletowego.
,,SZKOŁA DO HYMNU''
Piątek 10 listopada będzie w naszym przedszkolu Dniem Biało-Czerwonym.
Prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości dzieci miały w tym dniu ubrania w polskich barwach narodowych.
Informujemy Państwa, że nasze przedszkole bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to piątek, 10 listopada. W ten sposób będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji włączają się także placówki polonijne z całego świata.
,,SZKOŁA PAMIĘTA''
Informujemy Państwa, że nasze przedszkole bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach akcji – szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różne działania. Oto ich propozycje:
- odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii;
- uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy;
- przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii;
- przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych;
- odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat;
- zorganizowanie wycieczki patriotycznej;
- spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu;
- opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej;
- wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju.
Archiwum Aktualności