konkursy 2022/2023 konkursy 2021/2022 konkursy 2020/2021 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 KONKURSY 2023/2024

Wyniki przedszkolnego konkursu plastycznego „Moja Rodzinka żyje zdrowo”

Informujemy, że konkurs plastyczny„Moja Rodzinka żyje zdrowo” został rozstrzygnięty”. Dziękujemy bardzo za wszystkie wykonane prace i wkład wniesiony przy ich tworzeniu. Nagrody zostaną wręczone na Pikniku Rodzinnym.

I Miejsce  -  Sonia Pytasz ( grupa Rybki)

II Miejsce – Sumara Antonina , Kacper Bogus ( grupa Motylki – praca zbiorowa)

Nadia Kawczyńska ( grupa Rybki)                                                                              III Miejsce – Martyna Milejska ( grupa Motylki)

Amelia Włudarz  ( grupa Motylki)

Regulamin konkursu plastycznego

„MOJA RODZINKA ŻYJE ZDROWO”

ORGANIZATORZY:

Dyrektor Przedszkola nr 4  w Dąbrowie Górniczej Aneta Doroz.

Nauczycielki : Jolanta Kowalska, Anna Urbańczyk.

,

Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu promującego zdrowy styl

życia.

CELE KONKURSU:

• Dzielenie się wiadomościami na temat życia w rodzinie.
  • Promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.
  • Pobudzanie dzieci do podejmowania działań plastycznych.
  • Propagowanie różnych technik  i form plastycznych.
  • Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.
  • Rozwijanie kreatywności oraz pobudzanie wyobraźni i fantazji dziecka i rodziców.

UCZESTNICY KONKURSU:

Dzieci zapisane do naszego przedszkola wraz z rodzicami/opiekunami.

WARUNKI KONKURSU:

• Wykonanie plakatu promującego zdrowy styl życia
  • technika wykonania plakatu dowolna
  • format plakatu  A4 lub A3
  •  ilość składanych prac  konkursowych - jedna
  • każda praca musi zawierać dołączoną do niej metryczkę według podanego niżej wzoru:

Imię i nazwisko dziecka,

Wiek,

Grupa, do której uczęszcza dziecko

TERMIN SKŁADANIA PRAC: Do dnia 18.05.2018 r.

OCENA PRAC:

Komisja powołana przez organizatora dokona oceny prac przyznając nagrody. Kryteriami oceny będą oryginalność i pomysłowość  wykonanego plakatu.

NAGRODY:

Dyplomy oraz nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

WYSTAWA:

Prace biorące udział w konkursie będzie można zobaczyć w holu naszego przedszkola po terminie składania prac.

Wyniki konkursu oraz termin i miejsce wręczenia nagród zostaną podane odrębną informacją .

Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do publikowania prac.

Prace przechodzą na własność Przedszkola nr 4.

Szczegółowych informacji udzielają nauczycielki z grupy ,, Rybki”: Jolanta Kowalska i Anna Urbańczyk.

PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO

„Nasze impresje kulinarne”

• ORGANIZATORZY:

Dyrektor Przedszkola nr 4 w Dąbrowie Górniczej: Aneta Doroz

Nauczycielki: Ewa Bęben-Kuter, Wiesława Janik

• CELE KONKURSU:
  1. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, który będzie promował zdrowe odżywianie, co dzieci rozumieją pod tym hasłem.
  2. Zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, w szczególności tematyką związaną z przygotowywaniem zdrowych posiłków.
  3. Promowanie zdrowego posiłku, który został wykonany samodzielnie lub z pomocą rodzica.
  4. Zachęcenie dzieci i rodziców do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia.
  5. Popularyzowanie wiedzy o żywności oraz o jej wpływie na zdrowie.
  6. Propagowanie różnych technik  i form plastycznych.
  7. Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.
  8. Rozwijanie kreatywności oraz pobudzanie wyobraźni, fantazji dziecka i rodziców.

UCZESTNICY KONKURSU:

Dzieci zapisane do naszego przedszkola wraz z rodzicami/opiekunami.

WARUNKI KONKURSU:

Prace mają obrazować powszechnie znane zasady zdrowej diety, przyrządzanie zdrowych potraw, gotową potrawę itp., zdjęcie z potrawą wykonaną wspólnie z rodzicem itp. Do zdjęcia można dołączyć przepis.

Zdjęcie może być dowolnej wielkości, natomiast praca plastyczna może być płaska lub przestrzenna i wykonana dowolną techniką plastyczną (format A3 lub A4)

Ilość składanych prac – jedna praca od uczestnika konkursu

Każde zdjęcie lub praca musi zawierać dołączoną do niej metryczkę według podanego niżej wzoru:

Imię i nazwisko:

Wiek dziecka:

Grupa do której uczęszcza dziecko:

TERMIN SKŁADANIA PRAC: do dnia 10.04.2018 r.

OCENA PRAC:

Komisja powołana przez organizatora dokona oceny prac przyznając nagrody. Kryteriami oceny będą oryginalność i pomysłowość przedstawienia wybranej zdrowej potrawy.

NAGRODY:

Dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu. Nagrody za najciekawsze prace.

WYSTAWA:

Prace biorące udział w konkursie będzie można zobaczyć w holu naszego przedszkola.

Wyniki konkursu oraz termin i miejsce wręczenia nagród zostaną podane odrębną informacją. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do publikowania prac.

Prace przechodzą na własność  Przedszkola nr 4.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Szczegółowych informacji udzielają nauczycielki z grupy „Kotki-psotki”:

Ewa Bęben-Kuter  oraz Wiesława Janik

UWAGA PRZEDSZKOLAKI !

Pani Wiesia i Ewa z grupy „Kotki-Psotki” zapraszają wszystkie przedszkolaki do uczestnictwa w konkursie wakacyjnym „Najciekawsze okazy przyrody naszego regionu”.

Wszystko to, co uważacie za ciekawe, interesujące – zbierajcie. Jeżeli okaz jest zbyt duży aby go przynieść - zróbcie sobie przy nim zdjęcie. To wszystko co uda Wam się zgromadzić, przynieście do nas we wrześniu. O terminie rozstrzygnięcia konkursu powiadomimy Was na naszej stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

Życzymy Wam owocnych poszukiwań! Zobaczycie, jak wiele tajemnic  kryje nasza przyroda.

Do zobaczenia we wrześniu.