konkursy 2022/2023 konkursy 2021/2022 konkursy 2020/2021 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 KONKURSY 2023/2024

ROK SZKOLNY 2015/2016

Regulamin konkursu fotograficznego

„Nasza 100-letnia piękna Dąbrowa …

jesienią, zimą, wiosną”

Rok 2016 dla naszego miasta jest wyjątkowy, bowiem Dąbrowa Górnicza obchodzić będzie swoje 100-lecie.

Organizator:

Nauczycielki Przedszkola nr 4 – mgr Edyta Sendela, mgr Ewa Zajas

Dyrektor przedszkola: mgr Aneta Doroz

Cel konkursu:

- pokazanie ciekawych, pięknych, ulubionych lub znanych miejsc w Dąbrowie Górniczej w kolejnych porach roku (od jesieni do wiosny – od 3 do 6 zdjęć)

- uwrażliwienie na piękno krajobrazu, przyrody, zabytków naszego miasta,

- zacieśnianie więzi rodzinnych podczas spędzania wspólnie wolnego czasu na spacerach, wycieczkach, zachęcanie do wspólnej rodzinnej zabawy.

Uczestnicy konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 4 w Dąbrowie Górniczej (budynek A i B) oraz ich Rodziców ( Rodzeństwa, Dziadków…).

Warunki konkursu:

Zadaniem uczestników jest sfotografowanie wybranego miejsca w Dąbrowie Górniczej, zdaniem Państwa najładniejszego, najciekawszego, ulubionego lub znanego… w trzech kolejnych porach roku : jesienią, zimą oraz wiosną.

Do zdjęć prosimy dołączyć metryczkę informującą o ich autorach: imię, nazwisko dziecka, grupa, do której uczęszcza dziecko, imię rodzica (lub osoby pomagającej w fotografowaniu),  lokalizacja miejsca, które znajduje się na zdjęciu (nazwa, ulica, krótki opis….itp.).

Zdjęcia należy nakleić na papier, np. brystol, ozdobić: poprzez dorysowanie lub przyklejenie przez dzieci ramek lub wg własnych pomysłów.

Termin składania prac:

Minimum 3 a maksymalnie 6 zdjęć w formacie „10 na 15” należy dostarczyć do organizatorów konkursu do dnia 8 kwietnia 2016 r.

Nagrody:

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone przez organizatorów, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.

Wyniki konkursu oraz termin i miejsce wręczenia nagród zostanie podany odrębną informacją.

Wystawa:

Wystawa fotografii biorących udział w konkursie zostanie zorganizowana w budynku A Przedszkola nr 4 od 11 kwietnia 2016 r.

Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do publikowania prac. Prace przechodzą na własność Przedszkola nr 4.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

W przypadku pytań informacji udzielają:

Budynek A: Aneta Doroz, Edyta Sendela, Ewa Zajas

Budynek B: Monika Robakowska

Regulamin konkursu plastycznego

,,B Ó B R   D Ą B R O W I A K’’

Bóbr stał się symbolem i maskotką miasta Dąbrowa Górnicza. Dlaczego?

A mianowicie jeszcze przed wojną na terenach zielonych Dąbrowy Górniczej w przepływającej przez miasto rzece Przemszy masowo występowały i żerowały bobry.  Niestety po wojnie, kiedy budowano liczne huty i kopalnie bobry wyniosły się z tego terenu. Jednak ostatnimi czasy stan rzeki poprawił się i znów pojawiły się pojedyncze osobniki, może bobry wrócą tutaj na dobre?

Póki, co o tym fakcie przypomina nam uroczy Bóbr zwany Dąbrowiakiem, który w świadomości najmłodszych jest zwierzaczkiem wytrwałym i pracowitym.

1. Organizator:

Dyrektor: Aneta Doroz

Nauczycielki Przedszkola nr 4 – Edyta Sendela, Ewa Zajas

2. Cele:

• zapoznanie dzieci z maskotką miasta Dąbrowy Górniczej,
  • wzmacnianie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym,
  • rozwijanie zainteresowań Dąbrową Górniczą, jej historią i tradycją,
  • kształtowanie postaw patriotycznych,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastyczno-technicznej.

3. Uczestnicy:

Dzieci zapisane do naszego przedszkola wraz z rodzicami/opiekunami.

4. Warunki konkursu:

Wykonanie pracy plastycznej, technicznej z wizerunkiem BOBRA DĄBROWIAKA.

1. Wielkość prac dowolna,
  2. Prace mogą być płaskie, przestrzenne – według inwencji autora,
  3. Techniki wykonania dowolne (własne materiały),
  4. Ilość składanych prac nieograniczona,
  5. Każda praca musi zawierać dołączoną do niej metryczkę według podanego niżej wzoru:

Imię i nazwisko dziecka, rodzica lub opiekuna

Wiek (dotyczy tylko dzieci)

Grupa, do której uczęszcza dziecko (dotyczy wszystkich uczestników)

5. Termin składania prac:

Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy dostarczyć do nauczycielek z poszczególnych grup do dnia 29.02.2016r.

6. Ocena prac:

Komisja powołana przez organizatora dokona oceny prac przyznając nagrody -  I, II, III miejsce.

7. Nagrody:

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników (dzieci) biorących udział w konkursie.

8. Wystawa:

Prace zostaną włączone do eksponatów naszego kącika regionalnego. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas I edycji konkursu „MALI  DĄBROWSCY GIGANCI”- „Dąbrowa Górnicza w wierszu i piosence”. Termin zostanie podany odrębną informacją.

9. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo  do publikowania prac. Prace przechodzą na własność Przedszkola nr 4.

Szczegółowych informacji udzielają nauczycielki z grup:

BUDYNEK A:   5-latki ,,Tygryski’’ – Edyta Sendela

5-latki ,,MISIE’’ – Ewa Zajas